Może się wydawać to banalnie proste i pewnie pomyślicie, że też wcześniej na to nie wpadłam. Szukacie pomysłów na zabawę dla dzieci? Macie dość gdy dziecko woła o telefon lub biegnie przed telewizor? Domyślam się, że tak.

 

Jak większości rodziców zapewne Wam również zależy żeby dziecko miało ciekawie wypełniony wolny czas. Najprostsze rozwiązania, jak tablet czy tv nie załatwiają sprawy. Dodatkowo dziecko staje się rozdrażnione po dawce szybko zmieniających się obrazków. Treści, na które trafiają, też często pozostawiają wiele do życzenia. 

 

Oto jest, prosty i genialny zarazem produkt, który sprawi, że spędzicie wspólnie miłe chwile - Kamienie do malowania. W opakowaniu zestawu kamieni do malowania, znajdziecie: oczywiście kamienie, farby i książeczkę z wzorami, które możecie przenieść na kamienie. Nasze dzieciaki uwielbiają malować farbami, więc nie trzeba ich specjalnie namawiać. Wystarczy hasło i jest pełna gotowość. Wiem, że są pewnie takie dzieci, których może to nie zainteresować ale zawsze możecie spróbować przekonać je, że mogą na kamieniach namalować dowolny wzór a przy zastosowaniu farby świecącej w ciemności efekt będzie jeszcze lepszy. 

  

 

 

Gdy już zacznie się zabawa i malowanie to w tym momencie, macie chwilę spokoju i dzieciaki bezpieczne na oku. Jeśli chodzi o malowanie to można skorzystać z gotowych wzorów, jednak w naszym przypadku chodziło o to aby pobudzić wyobraźnię i dzieciaki malowały co im przyszło na myśl. Zajęcie ciekawe, kreatywne i pozwala sensownie zagospodarować czas. 

 

Zgodnie z ideą zabawy, po malowaniu kamienie zostały ukryte a następnie zaczęła się zabawa w szukanie. Trochę pomagaliśmy w całym zadaniu, żeby skończyć o przyzwoitej porze, i po to żeby nie zniechęcać dzieciaków. Wiecie zapewne, że ciężkie misje mogą skutecznie zniechęcić do dalszej zabawy a nie o to tu chodzi. No więc gdy wszystkie kamienie się odnalazły to każdy jednak wolał zachować soje dzieło dla siebie, więc każde dziecko zachowało kamień ze swoim malunkiem. 

 

 

 

Zabawa jest atrakcyjna gdyż angażuje dziecko, zmusza do stworzenia czegoś a następnie można spędzić wspólnie czas na powietrzu, w ruchu, szukając kamieni.

Dlatego jeśli szukacie czegoś nowego, co pozwoli Wam w rozsądny sposób zagospodarować czas dzieci to zdecydowanie jest to dobry pomysł i szczerze polecam te kamienie do malowania.

Do wyboru są dwa modele, w jednym farby neonowe a w drugim te świecące w ciemności. Do naszej zabawy wykorzystaliśmy farby neonowe. Wzory możecie podziwiać na zdjęciach :-)

   

 

Miłej zabawy!