W ostatnich dniach, w naszej ofercie pojawiły się gry marki Adventerra Games. Adventerra Games to seria gier edukacyjnych dla dzieci od dwóch lat. 

Gry sprawią dziecku dużo radości jednocześnie pozwolą przyswoić wiedzę na temat ekologii.

Zabawy Adventerra Games to znane i lubiane gry jak pamięć czy puzzle ale zostały urozmaicone o tematykę pro eko.

 

 

Ecologic Puzzle to proste puzzle, doskonałe dla początkujacych maluchów. W trakcie układania dziecko łączy w pary zbliżone obrazki, z tym, że na jednym obrazku przedstawiona postać zachowuje się zgodnie z obowiązującymi normami. 

Na drugim obrazku zachowanie jest zupenie odwrotne. Gra Saving water uczy aby oszczedzać wodę i tak np. zwierzątko które podlewa kwiatki rozlewa wodę wokół kwiatków co jak wiadomo kojarzy się z marnowaniem wody.

Rodzić wspomaga dziecko podczas zabawy wskazując właściwą postawę. Tłumaczy dlaczego tak nie należy roboić.

Drugi zestaw puzzli dotyczy ochrony środowiska również pokazuje dobrą i złą postawę ale dotyczy zaśmiecania środowiska.

 

 

Na pewno zainteresuje Was gra memory Hungry Bins. Gra jak większość gier pamięciowych wymaga dopasowania par. W momencie gdy dziecko dobierze odpowiednio obrazki w parę, jedną z kart wrzuca do odpowiednio oznaczonego "głodnego pojemnika na śmieci". W ten sposób dziecko uczy się jak właściwie segregować odpady. Przyswajanie podstawowej wiedzy w trakcie zabawy jest bardzo efektywne. 

Wśród gier edukacyjnych Adventerra Games znajdziecie również grę planszową, w której pionkami do gry są zagrożone gatunki zwierząt jak niedźwiedź polarny czy foka. W tej grze możecie zastosować trzy różne tryby. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania dziecka. Gra uczy logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji.

 

Oferta skierowana jest do najmłodszych ale udział w zabawie mogą brać rodzice. Chodzi o miłe spędzenie czasu, a aspekt ekologiczny został wpleciony w zabawy po to aby dzieciakom uświadomić, że mamy bezpośredni wpływ na stan środowiska.

Zabawy pokażą dziecku, że podczas aktywności możemy zminimalizować negatywne oddziaływanie. Wystarczy zwrócić uwagę aby podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, segregować odpady, nie niszczyć otaczającej nas przyrody.

Dlaczego warto? Czy wasza pociecha Was obserwuje i powtarza Wasze zachowania?

Oczywiście, bo my rodzice mamy największy wpływ na to, na kogo wyrosną nasze pociechy. Znacie powiedzenie Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. No właśnie. Na naukę czas jest zawsze ale to czego nauczą się dzieci w pierwszych latach, jest najlepiej przyswajane i zaowocuje w przyszłości.